top of page

Bangkok az aranyváros

  • Virag Balogh
  • 2015. dec. 21.
  • 3 perc olvasás

Bangkok thai neve:

Krung Thep Mahanakhon Amon Rattanakosin Mahinthara Ayuthaya Mahadilok Phop Noppharat Ratchathani Burirom Udomratchaniwet Mahasathan Amon Piman Awatan Sathit Sakkathattiya Witsanukam Prasit.

Hivatalosan is a leghosszabb városnév a világon. De maradjunk az egyszerű fordításnál " Az angyalok városa".

Sok utazó 2-3 napot tölt a 8 milliós városban, útba ejtve a dzsungel vagy a déli szigetek felé. De itt annyi a látnivaló, hogy egy hétre is kevés, minden utca egy meglepetés. Mindegy, hogy először vagy harmadjára látogat ide az ember, amint landol a gép úgy érzi, hogy azonnal fel kell fedeznie. Már ha magához tér miután arcul csapja a fülledt pára. Ez a világ legforróbb fővárosa.

Az első benyomás pedig? Gyönyörűen egzotikus, kaotikus, szürreális, olyan mintha az ember álmában már járt volna itt.

Felfedezni a várost a száguldó tuktukokkal, érezni az erős illatokat, szagokat, éjjel megnézni a templomokat. Motorcsónakkal bejárni a kanálisokat és integetni a parton mosó nőknek, az utcai kifőzdékben enni, mind olyan dolog amit az ember újra és újra át akar élni és azt kívánja bárcsak soha sem érne véget az utazás.

Ez az a város, ahol már a reptéren ujjong az ember és nem akar elmozdulni.

VIDEÓ:

Az első benyomások:

A kedvenceink voltak:

Nagy Királyi Palota és a Wat Phra Keo templom - A smaragd Buddha templom

Wat Pho - A fekvő Buddha temploma

Wat Arun - A hajnal temploma

Áldást kaptunk egy szerzetestől. Mivel nem érhet hozzá nőhöz, ezért nagyon ügyesen csomózta a kezemre a fehér áldózsinórt.

Azt mondják, hogy akkor szakad el, amikor egy karmikus feladatot teljesítettünk.

Privát csónakkal bejárva a Chao Phraya folyót és a kis csatornáit, Bangkok egy teljesen más arcát mutatja.

Az éjszakai Bangkok mesebeli. A szagok és illatok felerősödnek, keveredik az erős fűszer, a hal és a fehér szantálfa, egyszóval Ázsia. Az aszfalt ontja a forróságot, az utcán mindenhol kis standokon főznek, száll a curry illata.

Az emberek pedig végtelenül kedvesek. Mindig mindenki mosollyal közelít.

És a mindennapi élet az utcán zajlik.

Az egyik legfontosabb amit vigyünk a zsebünkben/táskánkban/melltartónkban: a jófajta magyar házi pálinka! Lehetőleg 50 fokos! Már nagyapánk is megmondta, hogy ezzel érdemes indítani a napot. Felfrissít és fertőtlenít. Itt erre különösen szükség volt. Toltuk ébredés után, evés előtt, aztán után.

A 'bangkok gyomor' szindróma (gyomorrontás, a nyugati turisták jó része átesik rajta) tuti ellenszere. Bizonyítottan. 😊

Valahogy így: 😊

A másik kedvenc a friss kókuszlé, egyenesen a dióból. Ennél jobb és táplálóbb ital nem sok van. Ezt is bárhol bármikor. (A csirkearcot vágni kötelező)

A Singha a thaiok söre, már a címke is szép. Klasszikus láger sör, behűtve sokszor jött velünk.

A thai konyhát itthonról már ismertem, főleg a leveseket és a tészta ételeket. Bangkokban minden frissen az orrunk előtt készült.

A Kao San út egy híres hippinegyed, ahol egymást érik a kifőzdék és a mindenfélét áruló árusok. Első este itt nyitottunk, az egyik legjobb padthai-t itt készítik. 250 Ft volt...

A padthai egy tésztaétel. A rizstésztát összesütik újhagymával, káposztával, tojással, a lelke az ötízű padthai szósz. Az alaprecept millióféleképpen variálható. Hallal, rákkal, csirkével vagy bármilyen zöldséggel.

A Palacsinta. Egy hajszálvékony tészta, amit ropogósra sütnek a forró ezüst dobon. Ezt töltik meg gyümölcsökkel (mangó, banán, papaja), cukrokkal, édes szószokkal, csokival. Klasszikus utcai édesség.

Green curry- zöld curry

Na ez az az étel, amit én minden áldott nap ettem, mert totálisan függővé teszi az embert. Mai napig nem értem, hogy bírtam megenni 38 fokban ezt a brutál csípős és forró ételt. Sűrű, elképesztően illatos és finoman fűszeres. Kókusztej, lime citrom levél, thai bazsalikom és koriander van benne. Cukkinit és csirkét adnak hozzá. Azokról a zöld golyókról 14 nap után sem derült ki, hogy micsoda. Valami zöldség.

Bangkok egy mesevilág. De pár nap után tovább kellett mennünk, vártak minket a déli szigetek.

Előtte még felkapaszkodtunk az egyik közeli dombra egy buddhista templomkertbe, hogy onnan integessünk Bangkoknak.

A fotók a szerző sajátjai.


 
 
 

Comments


BEJEGYZÉSEK:
KERESÉS:

© 2016 by IZLELŐK

A fotók a szerző tulajdonát képezik. 

    bottom of page